9:00 - 17:00

Godziny Otwarcia od Pon. - Pt.

+48 535 882 478

Umów się na konsultację

Facebook

Fundacja

Kontakt

Szukaj
 

Spółka Cywilna

Sp. C.

Spółka cywilna

 

Teoretycznie rzecz ujmując, spółka cywilna nie jest spółką, lecz swego rodzaju umową, dzięki której wspólnicy będący przedsiębiorcami przez wniesienie odpowiednich wkładów zobowiązują się dążyć do osiągnięcia założonego przez nich celu. Umowa spółki cywilnej musi zostać sporządzona na piśmie i zawierać przynajmniej podstawowe zasady jej funkcjonowania. Umowa spółki cywilnej powinna określać zatem zasady podziału zysku i uczestnictwa w stratach, reguły jej reprezentacji wobec osób trzecich, czas na jaki została powołana a także zasady jej rozwiązania. Wkład wspólnika może polegać zarówno na wniesieniu konkretnej kwoty pieniężnej jak i na wniesieniu do spółki własności lub innych praw a także świadczeniu usług na jej rzecz. Wspólnik samodzielnie nie może rozporządzać udziałem we wspólnym majątku wspólników ani udziałem w poszczególnych składnikach tego majątku. W czasie trwania spółki wspólnik nie może również domagać się podziału majątku spółki. Za zobowiązania powołanej spółki, każdy ze wspólników odpowiada solidarnie wespół z pozostałymi wspólnikami.

 

Lex Patronum Kancelaria Prawna służy pomocą w przygotowaniu umowy spółki cywilnej, określającej zasady jej działalności i zabezpieczającej interesy każdego z wstępujących do niej wspólników.

Chcesz sprawnie zarejestrować spółkę cywilną?

Skontaktuj się

Zadzwoń lub prześlij zapytanie

Usługi

Kancelaria Prawna Lex Patronum
  • Rejestracja Spółek
  • Upadłość Firmy
  • Upadłość Konsumenta
  • Obsługa Obcokrajowców
  • Porady Prawne Online
  • Odszkodowania
a

Spółka Jawna Sp.J.

Proste prowadzenie działalności, przystępne formy opodatkowania, niskie koszy, idealne rozwiązanie dla rodzinnego biznesu.

ZAREJESTRUJ
a

Spółka Partnerska

Organicznie odpowiedzialności parterów, prostsze formy opodatkowania, integracja zawodów i kapitałów, łącznie wolnych zawodów.

ZAREJESTRUJ
a

1-os. działalność

Większa swoboda i decyzyjność w wykonywaniu swoich obowiązków, cały zysk jest własnością właściciela firmy, odliczenia kosztów.

ZAREJESTRUJ