9:00 - 17:00

Godziny Otwarcia od Pon. - Pt.

+48 535 882 478

Umów się na konsultację

Facebook

Fundacja

Kontakt

Szukaj
 

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k. to w rzeczywistości spółka komandytowa, w której komplementariuszem jest spółka z o.o. Spółka z o.o. jako wspólnik spółki komandytowej – komplementariusz odpowiada za zobowiązania całym swoim majątkiem. Rozwiązanie to jest szczególnie korzystne dla przedsiębiorców nie tylko ze względu na zasady ponoszenia odpowiedzialności wobec potencjalnych wierzycieli, ale także ze względów podatkowych i finansowych. Zwrócić należy uwagę, iż spółka komandytowa nie podlega obowiązkowi odprowadzania podatku CIT. Koszty założenia spółki z o.o. sp. k w której jedyny wspólnik jest prezesem zarządu sp. z o.o. i jednocześnie komandytariuszem są jednak podwójne. Funkcjonowanie w ramach tego podmiotu wymaga bowiem założenia dwóch odrębnych spółek.

 

Ustawodawca celem przyśpieszenia procesu rejestracji spółki komandytowej przewidział również możliwość jej rejestracji za pośrednictwem sieci Internet. Procedura rejestracji internetowej, skraca czas rejestracji do prognozowanych siedmiu dni roboczych a także wiąże się ze znacznie niższą opłatą sądową (350 zł)      

Chcesz sprawnie zarejestrować spółkę z o.o. sp.k.?

Skontaktuj się

Zadzwoń lub prześlij zapytanie

Usługi

Kancelaria Prawna Lex Patronum
  • Rejestracja Spółek
  • Upadłość Firmy
  • Upadłość Konsumenta
  • Obsługa Obcokrajowców
  • Porady Prawne Online
  • Odszkodowania
a

Spółka z o.o.

Ograniczona odpowiedzialność za zobowiązania, bezpieczeństwo i pewność obrotu gospodarczego, możliwość dużych zysków, szybka rejestracja przez Internet.

ZAREJESTRUJ
a

Spółka Komandytowa

Optymalizacja podatkowa, bezpieczny zysk, ograniczenie odpowiedzialności wspólnika, brak kapitału minimalnego. Zarejestruj w Kancelarii Lex Patronum.

ZAREJESTRUJ
a

Spółka K.A.

Prowadzenie firmy, w której wobec wierzycieli za zobowiązania co najmniej jeden wspólnik odpowiada bez ograniczenia, a jeden jest akcjonariuszem.

ZAREJESTRUJ