INFOLINIA: +48 535 882 478 / (12) 307 01 76

Upadłość konsumencka

Myśl o przyszłości-skorzystaj z upadłości!
…………………………. 10% wiosennego rabatu na usługi prawne.

Upadłość konsumencka – Twoja SZANSA na wyjście z długów i nowy START

Jeżeli posiadacz długi, których nie jesteś w stanie bieżąco regulować i ciąży nad Tobą widmo egzekucji komorniczej, realną szansą na Twoje całkowite oddłużenie i rozpoczęcie nowego życia jest tzw. upadłość konsumencka w której pomoże Ci Lex Patronum Kancelaria Prawna mieszcząca się w Krakowie ul. Karmelicka 35/3a

Wokół tej instytucji narosło wiele mitów i niedopowiedzeń. Z racji, iż jest to procedura skierowana w głównej mierze do osób znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej, opłaty z nią związane są niewielkie. Złożenie samego wniosku wiąże się z obowiązkiem uiszczenia opłaty w wysokości zaledwie 30 zł.

Pierwszym krokiem inicjującym upadłość jest złożenie wniosku na urzędowym formularzu do odpowiedniego sądu upadłościowego. We wniosku tym, dłużnik musi zawrzeć m.in. szczegółowe informacje o źródłach swoich problemów finansowych i inne dane dotyczące swojego majątku. Jeżeli wniosek będzie niekompletny lub nie będzie zawierał stosownych informacji, zadłużony może się liczyć z jego zwrotem lub koniecznością jego uzupełnienia w podanym przez sąd terminie. Samodzielne występowanie w takim postępowaniu jest oczywiście możliwe, aczkolwiek warto mieć na względzie, iż w przypadku uznania przez sąd, iż dłużnik doprowadził do stanu niewypłacalności z własnej winy, procedura oddłużeniowa zakończy się niepowodzeniem. Po przyjęciu wniosku, sąd wyznacza termin rozprawy na której przesłucha dłużnika na okoliczność stanu jego niewypłacalności i jego sytuacji majątkowej.

Ogłoszenie na rozprawie stanu upadłości przez sąd nie kończy jednak procedury oddłużeniowej. Warunkiem umorzenia zobowiązań, jest wykonywanie przez pewien okres czasu (maksymalnie 36 miesięcy) tzw. planu spłaty. Wykonywanie tego planu wiąże się obowiązkiem wpłacania konkretnej sumy syndykowi, który w odpowiednich częściach przekaże ją na rzecz naszych wierzycieli.

Ustalenie planu spłaty nastąpi jedynie wobec dłużnika, który posiada stałe źródło dochodu lub możliwość jego zdobycia. Wobec dłużnika wykazującego brak możliwości uzyskania dochodów, nie ustala się planu spłaty, a umorzenie jego zobowiązań następuje w zdecydowanie krótszym czasie.

Cała procedura oddłużeniowa składająca się z wielu etapów, jest procesem dość sformalizowanym i czasochłonnym. Wymaga ona bieżącej współpracy z sądem upadłościowym a także z wyznaczonym przez niego syndykiem. Z racji, iż jest to procedura niezwykle osobista i stresująca, pomoc prawnika może okazać się znaczącym wsparciem w czasie postępowania oddłużeniowego. Zespół naszych prawników służy wszelką pomocą w procesie upadłościowym. W pierwszej kolejności, zapoznajemy się uważnie z sytuacją Klienta i wnikliwie analizujemy jego dokumentację. Po przeprowadzeniu analizy przedstawiamy Klientowi dokładną informację na temat późniejszych kroków prawnych oraz wspieramy na każdym etapie postępowania. Dzięki naszym radcom prawnym wszelka korespondencja będzie kierowana na adres Kancelarii, a bliscy dłużnika nie będą zaangażowani w cały proces. Po ogłoszeniu upadłości na życzenie Klienta, wspomożemy go w kontaktach z syndykiem a także udzielimy wszelkich niezbędnych informacji.

Back to top